13.1 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

Výsadbu stromů neodkládejte

Zpestřují naše zahrady a dělají nám radost...

Jak zatočit s plísněmi

Zarosená okna, plíseň v koutech místností a...

Zajímejte se, co navigace dokáže

Hledáte-li navigaci do svého auta, řiďte se...

Přemění Blu-ray obývacího pokoje na kina?

Osminásobná kvalita obrazu, podstatně lepší zvuk a bonusový materiál s propojením na internet, který DVD disky nabídnout nedokážou. To vše nabízí platforma Blu-ray, která se chystá přeměnit obývací pokoj na premiérová kina. Vyplatí se investovat do Blu-ray přehrávače?

Má to ale háček. Disky jsou na našem trhu dražší než akciové DVD tituly a mnozí vidí bariéru iv tom, že jejich kopírování na počítači je velmi nákladné.

Pokud stojíte před dilematem, zda investovat do Bluray přehrávače a je tím jediným, co vám k novému televizoru chybí, při ceně 107 eur za nejlevnější model bez připojení na internet jde o rozumnou investici. Levný přehrávač si poradí se všemi DVD disky, přehraje počítačová multimédia stažená z internetu i Blu-ray disky.

Oproti starému DVD přehrávači má velkou výhodu – obrazový výstup se dokáže přizpůsobit možnostem nových plochých televizorů a přes HDMI kabel budete mít přehrávač pod kontrolou dálkového ovladače od televizoru. Přibližně o 30 eur více zaplatíte za přehrávač, který si rozumí s internetem. Nebude přehrávat pouze obsah disků, které dovnitř zasunete, ale při nových Blu-ray titulech se propracujete ik bonusovým bd-live materiálům na internetu.

Někteří výrobci přidávají navíc i internetové funkce známé ze světa televizorů, takže svůj starší model dokážete doplnit o nové technologie. Jaký je obraz Blu-ray technologie? Je to, jako když se na monitoru počítače díváte na povedenou digitální fotografii plnou detailů.

S tím rozdílem, že všechno je v pohybu. Herci odhalují vrásky, můžete jim počítat vlasy a scény jsou plné detailů, které dosud unikaly. Kdo si chce užít filmy se vším, co k nim patří, přijde si na své. Časy, kdy byly přehrávače cenově nedostupným zbožím, jsou za námi. Na řadě jsou disky, které budou muset jít s cenou dolů.

Reviews

Další články autora