13.1 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

Výsadbu stromů neodkládejte

Zpestřují naše zahrady a dělají nám radost...

Jak zatočit s plísněmi

Zarosená okna, plíseň v koutech místností a...

Jak zvládnout velký úklid: kuchyně

Uklízíme ji denně a přece je třeba...

Zajímejte se, co navigace dokáže

Hledáte-li navigaci do svého auta, řiďte se tím co dokáže, ne cenou. Jak vybrat dobrou navigaci do auta?

Na cestách se neztratíte pouze s tou navigací, která má na mapách zaznačen současný stav silnic a její ovládání je natolik jednoduché, že jej zvládnete bez čtení návodů.

Digitální mapy jsou tím nejdůležitějším, co s navigací kupujete. Výhodné je kupovat modely s kompletním balíčkem Evropy as co nejlevnějším poplatkem za aktualizaci. To, že jste jednou zaplatili, totiž neznamená, že vám bude výrobce mapy stále měnit za nové. Pokud zestárnou, navigace vás bude sama při zapnutí upozorňovat. Jak zjistit, zda jsou mapy dostatečně přesné? Bohužel to zjistíte až když navigace selže. Pomoci vám však při výběru může to, že někteří výrobci nabízejí za příplatek kromě balíků map i samostatné mapy zemí od místních firem.

Nekupujte navigaci, kterou nedokážete již v prodejně obsloužit. Udělejte si jednoduchý test. Naprogramujte trasu s jedním či více přestupními body a uložte si pár lokací do adresáře. Zvládli jste to? Potom je všechno jak má být. Velké displeje ocení jen ti, co si na dovolených užívají prohlídky pamětihodností a zapomenutých uliček. Turistický průvodce zabudovaný v mapě vám napoví, kam se jít podívat. Při navigaci za jasným cílem se stejně řídíte pouze hlasovými povely a velikost displeje nerozhoduje. Ozvučení by mělo být dost silné na to, aby překřičelo hluk motoru či pištění dětí.

Příplatkovým komfortem je bluetooth či FM vysílač pro spárování s rádiem, TMC přijímač pro zpracování dopravních zpráv, či vstup na couvací kameru. Nezapomeňte, že je to právě držák, který určí komfort při používání. Univerzální kus plastu s přísavkou bez aktivního konektoru je k ničemu.

Reviews

Další články autora