13.1 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

Výsadbu stromů neodkládejte

Zpestřují naše zahrady a dělají nám radost...

Jak zatočit s plísněmi

Zarosená okna, plíseň v koutech místností a...

Zajímejte se, co navigace dokáže

Hledáte-li navigaci do svého auta, řiďte se...

Espresso můžete mít i doma

Jednoduché stroje na espresso jsou téměř k nerozeznání. Mají stejně silné čerpadlo, naprosto stejný bojler pro ohřev vody, jednu páku s více či méně povedeným těsněním pro přípravu espressa a trysku na zpěňování mléka. Při výběru se zaměřte hlavně na provedení.

Pokud nepoužíváte filtrační konvici, je vhodné, aby byl zásobník na vodu vybaven filtrem a nebyl průhledný. Jinak v něm budou růst řasy. Sítka musí po zasunutí do páky pevně držet na svém místě, rukojeť páky by neměla být dutá a sběrná nádoba musí být dostupná pro snadné čištění. Nepočítejte s tím, že tryska na zpěňování mléka vás bude poslouchat na první slovo. Pokud ji nezkrotíte, zůstanete navěky pouze při malém piccolu nebo espressu s mlékem.

Pokud jste fanoušky kávových nápojů a nevadí vám, že za ně zaplatíte víc, zajímavou volbou pro vás mohou být kapsulové automaty, které z jedné či dvou kapslí dokáží vykouzlit kávovinový nápoj na přání. Vzhledem k množství použitých obalů nejsou příliš ekologické, ale i bez zkušeností si s nimi vždy dopřejete to, na co máte chuť.

Pokud nemáte hluboko do peněženky a upoutali vás automaty, které mají pod kontrolou vše od umletí kávy, přes její dávkování, spaření, až po vyprazdňování a čištění, počítejte s tím, že i přes množství nastavení nebudete mít velkou moc nad tím, jakou kvalitu espresso dosáhne. Je to čistá práce, pokud ovšem chcete kombinovat s mlékem či mléčnou pěnou, musíte to udělat ručně.

Zajímavou alternativou je mokka kávovar, který elektřinu nepotřebuje. Využije tlak páry, která vznikne při vaření na sporáku. Nejdůležitější je však káva samotná. Nestyďte se navštívit specializované prodejny, plantážní kávy a kvalitní směsi nejsou dražší, než káva z kapslí.

Reviews

Další články autora