13.1 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

Výsadbu stromů neodkládejte

Zpestřují naše zahrady a dělají nám radost...

Jak zatočit s plísněmi

Zarosená okna, plíseň v koutech místností a...

Zajímejte se, co navigace dokáže

Hledáte-li navigaci do svého auta, řiďte se...

Set-top box může nahradit satelit

Nové televizní přijímače mají zabudovaný hybridní tuner, který si poradí nejen s analogovým, ale také digitálním signálem. Pro příjem stačí pouze spustit automatické ladění. Chci dívat více televizních stanic. Mám si koupit satelit či set-top box?

O tom, že přijímáte digitální signál se přesvědčíte tím, že v nabídce přibude k teletextu elektronický programový průvodce, který nahradí přehled programů v novinách či časopisech.

Digitální vysílání – vše co o něm potřebujete vědět.

Starší přijímače, které digitální tuner nemají, lze o tuto funkci dovybavit prostřednictvím DVB set-top boxu. Jedná se o externí zařízení, které funguje podobně jako satelitní přijímač. S novým dálkovým ovládáním spustíte ladění, budete jím přepínat programy a získáte i přístup k doplňkovým funkcím. Televizor poslouží pouze jako zobrazovací panel. Nejmenší set-top boxy jsou o něco větší než mobilní telefon a připojují se přímo ke SCART konektoru televizoru, ty standardní mají velikost satelitního přijímače. Ve všech případech si vystačíte s původní anténou.

Co jste možná o digitálním vysílání přes satelit nevěděli.

Alternativou je digitální satelitní přijímač, ke kterému budete potřebovat i satelitní anténu a přístupovou kartu pro dekódování signálu. Při jednorázové investici můžete počítat s bezplatným příjmem všech českých kanálů, které jsou standardně vysílány i pozemní. Pokud se rozhodnete využít služeb některého ze satelitních provozovatelů, za pravidelný měsíční poplatek budete mít nabídku na úrovni kabelovky.

Existují také satelitní přijímače, které umožňují po aktualizaci softwaru vložení kódů neautorizovaný příjem široké nabídky kanálů.

Reviews

Další články autora