13.1 C
Brno
Středa, 22 března, 2023

Výsadbu stromů neodkládejte

Zpestřují naše zahrady a dělají nám radost...

Jak zatočit s plísněmi

Zarosená okna, plíseň v koutech místností a...

Zajímejte se, co navigace dokáže

Hledáte-li navigaci do svého auta, řiďte se...

Myčka není jen pro bohaté

Přinese myčka nádobí úsporu každé domácnosti? Pokud denně připravujete pro alespoň tříčlennou rodinu dvě teplá jídla, koupě myčky na nádobí se vyplatí. Přinese myčka nádobí úsporu každé domácnosti?

Pokud denně připravujete pro tříčlennou rodinu dvě teplá jídla, koupě myčky nádobí se vyplatí. Je sice pomalá jako automatická pračka, ušetří však váš čas a vašemu rozpočtu příliš nepřitíží. Každá myčka se dá zabudovat do kuchyňské linky, počítat je třeba se 45 nebo 60centimetrovou šířkou v závislosti na modelu.

Myčka na nádobí není luxus – vy ji ještě nemáte?

Zatímco z volně stojících modelů je třeba odšroubovat vrchní kryt, u vestavných musíte čelní panel osadit nábytkovou tabulí v barvě dvířek. Tovární příprava na zabudování a skryté ovládání na vrchní liště dvířek jsou za příplatek. Pokud se neumíte rozhodnout, jakou šířka vybrat, nahlédněte do skříňky s fritézou, hrnci a pekáči. Do malé myčky je nedostanete.

Nezáleží na tom, zda myčka mine 9 nebo 14 litrů vody. Na energetickém štítku si všímejte hlavně spotřeby. Pokud obývací pokoj navazuje na kuchyni, nepodceňte parametr uvádějící hlučnost. Modely se liší v počtu programů mytí a jejich délce.

Nejlevnější modely nemusí být připraveny ani na několikafázové tablety. Samozřejmostí by měla být ochrana proti přetečení či speciální hadice, která zablokuje přísun vody při poruše. Úsporné a ekologické modely dokáží snížit spotřebu na úkor času mytí. Pokud nespěcháte, mytí s nižší intenzitou může trvat déle. Dobré je nahlédnout i do košů a zhodnotit možnost jejich přizpůsobení.

Nedejte se nalákat na zázračné tablety, které dodají starému pekáči šmrnc naleštěné limuzíny. Ušetříte, budete-li do myčky samostatně dávkovat sůl, čistící prostředek a leštidlo. Výsledky jsou srovnatelné.

Reviews

Další články autora